اخبار برگزیده

رابطین خواهر کانون های مساجد کردستان تجلیل شدند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، مهدیه وهابی، استاد دانشگاه در این مراسم تجلیل گفت: مساجد در طول تاریخ اسلام نقش اساسی در پیشرفت کارهای فرهنگی و سیاسی و معنوی داشته است بنابراین همه ما باید علاوه بر ظرفیت های معنوی مسجد از دیگر ظرفیت های آن به نحوه احسن استفاده کنیم.

وی افزود: مساجد بزرگترین فرصت برای استعداد یابی خواهران است زیرا خواهران می توانند با مراجعه به کانون های مساجد ظرفیت و استعدادهای خود را پرورش دهند.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: خوشبختانه حکومت ما حکومت اسلامی است بنابراین ما باید بیشتر از این مکان معنوی در راستای فعالیت های فرهنگی وهنری در جامعه تلاش کنیم.

کارشناس واحد خواهران کانونهای مساجد کردستان نیز در ادامه این مراسم افزود: با توجه به منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی که فرمودند ضرورت احیا و جایگاه و کرامت زن و بازیابی هویت زن مسلمان از طریق گفتمان سازی نظام زن و خانواده باید مورد توجه قرار بگیرد که این هدف با انجام تشکیلات منسجم و منظم مانند حضور بانوان در مساجد صورت می گیرد.

هانا حبیبی افزود: تعداد رابطان خواهر 220 نفر و20نفر رابط منطقه ای داریم که در حوزه دین وقرآن بدون هیچ چشم داشتی فعالیت می کنند.

این مقام مسئول با اشاره به وظایف رابطین خواهران کانو نهای مساجد ،اظهار داشت: ارتباط مستمر با کارشناس واحد خواهران، شرکت در نشست های فصلی وبرنامه های مربوط به واحد خواهران ومشارکت در هسته های پژوهشی از جمله فعالیتهای این رابطین است.

وی در پایان با قدر دانی از حضور خواهران فعال کانونهای مساجد استان خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با کمک هم در راستای فعالیت های بیشتر در مساجد تلاش کنیم.

گفتنی است،در ادامه این مراسم از 20نفر از رابطین فعال منطقه ای با لوح تقدیر و هدایای تجلیل شد.


رابطین خواهر کانون های مساجد کردستان تجلیل شدند

رابطین خواهر کانون های مساجد کردستان تجلیل شدند

رابطین خواهر کانون های مساجد کردستان تجلیل شدند

 


منبع این نوشته : منبع
آخرین جستجو شده ها